Menu

Březnové rybaření

22.3.2023

Často se ptáte zda má cenu vydat se do Norska v zimě. Odpověď není jednoznačná, ale z vlastní zkušenosti bychom doporučili počkat do března. V březnu je ve středním Norsku nádherné zimní počasí. Dnes je druhý jarní den a nám se v Norský ráj vystřídali již 3 party rybářů. První přijeli v polovině února a počasí jim moc nepřálo. Hodně foukalo a pršelo, do toho mrzlo, no prostě počasí nepříjemné. I tak kluci pochytali tresky obecné, kelery a polaky. Všichni jsme se však shodli, že únor není rybářsky příznivý a příští termín si rezervovali až na březen. Teď se nám tu otočili během 14 dnů dvě party a ty už si užily rybaření. Ráno se rozednívá kolem půl sedmé a slunce se schová kolem sedmé večer. Světla je tedy dost a když není moc zataženo dá se jezdit i po slunce západu, zejména pod osvětlené mosty, kde se ryby často zdržují. Co se týká lovených ryb tak jsme sami byli velice překvapeni kolik druhů se za těch 14 dnů chytlo. Přes tradiční tresky obecné, kelery, polaky, mníky i sledi a dokonce i štikozubec. Jde tedy vidět, že co do druhové rozmanitosti má březen určitě co nabídnout.

Teď trochu k počasí, březen je v naší oblasti středního Norska velice příjemný měsíc. Již nejsou takové silné větry jako v lednu či únoru, denního světla je také dostatek a teploty se pohybují kolem 0°C do plus 5°C přes den. V noci teplota trochu spadne, ale ne pod mínus 4°C. Když vysvitne slunce je již teplé a vy s radostí odložíte bundu a trávíte čas ve svetru. Je však nutné počítat s častým sněžením, poslední roky pozorujeme, že v březnu jsou častější a vydatnější sněhové nadílky než třeba v únoru. Na druhou stranu okolní krajina pokrytá sněhem má své neopakovatelné kouzlo a i takové Norsko doporučujeme zažít.

První březnová parta byla čistě mužská záležitost a vše se tedy točilo kolem výjezdů na moře a relaxu na apartmánu. To druhá březnová parta byla rodinnou záležitostí a tak mužská část (dospělá i ta dětská) rybařila a hlídala rodinný oheň, zatímco ženská část si vyrazila na běžky, sněžnice a postarala se o plná břicha všech. Březen můžeme tedy doporučit jako měsíc ideální pro rodinný výlet do Norska, zarybaříte si, proběhnete si krásné běžkařské trasy v Aure, postavíte sněhuláka a u krbu si večer dáte čerstvou tresku a třeba Pálavu :-). Teplotně ideální zimní měsíc, kdy krajina se schovává pod sněhovou peřinou, ryby jsou při chuti a všude vládne klid a pohoda, to je březen v Norský ráj. A nemůžeme zapomenout na polární záři, ta je v březnu častým jevem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Chci do Norska

Objednejte si pobyt ihned on-line, Váš termín bude zarezervován.