Menu

Změny vývozních limitů pro rok 2018

25.8.2017

Dovolte, abychom Vás informovali o změnách v předpisech týkajících se vývozu ryb z Norska.

Jistě jste již postřehli informaci o tom, že s platností k 1.1.2018 dojde k úpravě v oblasti rybolovu a následném vývozu ryb, rybích filet a mořských plodů. Kdyby měl někdo zájem, celý předpis si lze přečíst zde https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/nytt-turistfiske-regelverk/id2564251/.

Nové nařízení obsahuje mnoho nových pravidel týkajících se Vás rybářů, stejně jako nás, provozovatelů rybářských center. Hlavními a pro Vás důležitými změnami nové právní úpravy jsou následující body:

  • zavedení systému registrace rybářských center. V praxi to bude znamenat, že před každým výjezdem na moře si „píchnete“ a tím zaevidujete v systému, že vyplouváte a po návratu si „píchnete“ znovu a navíc do systému naťukáte, jaké ryby se Vám podařilo ulovit a kolik jich bylo. Každý ubytovaný turista bude mít v systému svou kolonku a díky tomu, může vyvézt na své jméno 20kg rybích filet. Huráááá – namísto současných 15 kilo máte 5 kilo jako bonus a satisfakci za to, že se vrátíte do režimu „píchaček“ jak známe z dob minulých.
  • od ledna bude zrušena současná trofejní ryba, prostě a jednoduše můžete vyvézt 20 kilo ryb (celých, filet, kousků…..).
  • platnost vývozního limitu se mění tak, že se vztahuje na 7 dnů namísto 24 hodin, jak tomu bylo doposud.

Závěrem ještě zmíním skutečnost, že v případě, kdy pojedete do neregistrovaného centra nebo jen tak na výlet do Norska, výše uvedené se na Vás nevztahuje a můžete si odvézt pouze 10 kg ryb. Tak tedy neváhejte a rezervujte si u nás jeden z volných termínů, jsme totiž registrovaným rybářským centrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Chci do Norska

Objednejte si pobyt ihned on-line, Váš termín bude zarezervován.